O firmie
 

Grupa

W kwietniu 2017r. doszło do przejęcia przez Grupę Lode akcji i udziałów polskich firm produkujących ceramikę budowlaną,
należących dotychczas do koncernu CRH:

  • CRH Klinkier Sp. z o.o.
  • Cerpol-Kozłowice S.A. 
  • oraz Patoka Industries Ltd,

W następstwie powyższej transakcji, produkty oferowane pod marką CRH Klinkier dostępne są na rynku pod nową marką i sygnowane nowym logo:

LHL Klinkier


W grudniu 2018r. Grupa Lode dokonała akwizycji spółki Polska Ceramika Ogniotrwała „Żarów” S.A., 

PCO „Żarów" S.A. jest liderem rynku glinokrzemianowych materiałów ogniotrwałych, a zakład w Żarowie, który zatrudnia obecnie 260 osób, jest jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu na świecie.
Te przejęcia są częścią ogólnej strategii rozwoju Grupy Lode, dążącej do umocnienia swojej pozycji na rynku, jako jednego z największych prywatnych producentów materiałów budowlanych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Ponadto, zapewnia to solidne podstawy do dalszej ekspansji na rynkach międzynarodowych, zarówno w zakresie dostaw materiałów, jak i usług inżynieryjnych.Grupa Lode to obecnie 8 profesjonalnych zakładów produkcyjnych, zajmujących się produkcją:

  • wyrobów klinkierowych (Liepa, Gozdnica, Patoka),
  • pustaków ceramicznych (Ane, Kozłowice),
  • elewacyjnych i konstrukcyjnych produktów z betonu (Sierakowice i Nasielsk),
  • materiałów ogniotrwałych (Żarów) oraz 2 spółki dystrybucyjne (Lode RU, Lode Polska).


Cegły klinkierowe oferowane są pod marką LHL Klinkier (produkcja w Gozdnicy), LODE (Łotwa) oraz Patoka (produkcja w Ciasnej).

W ofercie Grupy Lode znajdują się również pustaki ceramiczne Keraterm (produkcja na Łotwie) oraz Cerpol (Kozłowice), produkty betonowe TeknoAmerBlok (Sierakowice i Nasielsk) i materiały ogniotrwałe PCO Żarów (Żarów).